image.png
text.png
image1.png

שאלות ותשובות

למה כנס של 2 לילות?

מטרות הכנס לתפיסתנו, הן להגדיל את נפח הלמידה, לייצר זמן של ביחד, לחזק אותנו כקהילה, ולעבור תהליך אישי - חוויתי ומקצועי משמעותי.

בנוסף, בהמשך למשובים מהכנס הקודם, עלה צורך בסדנאות מעמיקות ותהליכיות אשר משקפות את הרצון שלנו להתאים את הכנס לאיכות הפרופסיה שלנו, ולעבודה המשמעותית שהפסיכולוגיה הרפואית מייצרת בשטח . בהתאם לכך, בגלל שמדובר על סדנת עומק המשכית, אין אפשרות להירשם לחלק מהכנס.

המהלך הזה בו עברנו לשני לילות דורש שינוי תפיסתי, אך אנחנו מאמינות ביכולות הקהילה שלנו לגמישות מחשבתית, רגשית ומעשית.

למה דמי הרישום גבוהים יותר מהכנס הקודם?

בראש ובראשונה מחיר הכנס עלה כי עלינו לשני לילות.

על מנת להפוך את הכנס למרחב משמעותי וארוך, בצענו שינויים רבים אשר השפיעו בין היתר גם על המחיר, בתקופה בה שוק התיירות רווי ו"שבע".

המחיר הושפע מעליה ברמת המלון, רמת השירות והאירוח כמו גם התאמתו לכך שהוא אמור לתת שירות טכני והפקתי לכנס.

לשם כך בחרנו בחברת הפקה, שאחראית על הכנסים הכי גדולים של הרופאים בישראל, וראינו לנכון שהיא מתאימה גם לחטיבה הרפואית.

 

למה לי לבטל 3 ימי קליניקה?

שאלה טריקית.

למעשה השאלה היא למה לי להגיע לכנס?

התשובה לא נוגעת לאם כן או לא לבטל קליניקה, או, אם כן או לא לעזוב את המשפחה והילדים, אלא במשהו רחב יותר, הנוגע למשמעות הכנס עבור כל אחד ואחת מאיתנו.

בתפיסה שלנו, לפני הכל, צריך לשאול מהו הכנס עבורנו כפרט וכקבוצה, מה נרוויח מהשתתפות בו? ומכאן ההחלטה כיצד ליישם את תוכנית הפעולה של השתתפות בכנס ושימור הקליניקה תלויה בכם.ן.

האפשרויות הן רבות: מביטול קליניקה כפי שקורה כשיוצאים לחופשה, ועד ארגון מחדש של שבוע הקליניקה כך שיהיו פחות ביטולים. אנחנו כמובן לא נכנס לרזולוציות הללו. כן נציין שנעשתה חשיבה גם בפן הזה כשבחרנו להתחיל את הכנס בשעות אחה"צ ולסיים בשעת צהרים מוקדמת כדי לפנות זמן קליניקה למי שחפץ בו. כמובן שאנחנו ערות ושותפות להיבטים הכלכליים בהחלטה ומכבדות את השיקולים שלכם.ן.

איך נדע שמקום העבודה באמת יממן את הכנס?

קיבלנו החלטה לשנות את רמת הכנס מבחינת מספר הימים ואיכותו, תוך שאנחנו לוקחות בחשבון שההחזר ממקום העבודה יתבצע במוקדם או במאוחר. מקום עבודה ציבורי אמור לממן 100% מעלות הכנס, כולל אש"ל (כלומר לינה), ללא תלות באחוזי משרה, מלבד שזה צריך להיות עד 104 שעות היעדרות בשנה במימון המעסיק לחצי משרה. אנחנו ונציגנו במח"ר לא יכולים להבטיח שמקומות העבודה יעמדו בחובותיהם. אנחנו פועלים כדי שיעשו זאת ובמידה ולא יעשו זאת, הכוונה היא לרכז מקרים לעתיד ולתבוע באופן מרוכז את המקומות שלא עומדים בחובתם. הניסיון בשטח מלמד שיש מקומות עבודה שלא מזכים בכל הזכויות, אבל כשמתעקשים שיעשו זאת מגובים בחוק, הם נעתרים. 

 

עלתה שאלה על קרן ידע במח"ר במקרה של חופשת לידה אם יממנו את הכנס. התשובה היא שיש להם קריטריונים משלהם וצריך לבדוק זאת מולם.

עלתה שאלה לגבי חוזי פרילאנס מול קופות החולים. במקרים האלה נחתם חוזה נפרד והכללים של הפסיכולוגיה הציבורית אינם חלים.

נשתף כי מקומות התמחות ועבודה פרטיים בחרו לסייע לעובדים.ות שלהן במימון חלקי ועל כך שאפו.

סטודנטים- כיצד נוכל להשתתף בכנס?

אנו ערות לקושי של הסטודנטים לכסות את התשלום לכנס, ורוצות שתדעו שאנחנו פועלות בכל דרך אפשרית, כדי לנסות לסייע. בימים אלה מתקיימות שיחות עם הגורמים הרלוונטים. החטיבה שלנו כן רוצה לשלב את הסטודנטים בכנס, ובמידה ולא יהיה סיוע כלכלי נמצא פתרון יצירתי אחר ולא נשאיר אתכם בחוץ.

איך גיוס החסויות בא לידי ביטוי בכנס?

זאת הפעם הראשונה שחברות פארמה תומכות בכנס של פסיכולוגים. ההגשמה של החזון שלנו התאפשרה בזכות שיתוף הפעולה עם חברת ההפקה החדשה שלקחנו.

יחד עם זאת, אנחנו בתחילת הדרך עם החסויות, זוהי רק סנונית ראשונה לקראת חסויות נוספות שאנו מאמינות שנשיג בכנסים הבאים. בשלב זה ההכנסות מהחסויות מכסות עלויות מינוריות יחסית להוצאות הכנס, ועדיין מאוד משמעותיות בעיקר ביכולת לחיבור ולשיתופי פעולה בין חברות הפארמה לחברי החטיבה הרפואית מעבר לכנס. בנוסף, בזכות המימון מחברות הפארמה נוכל ליהנות מהרצאות רלוונטיות לנו מבכירי הרופאים בארץ וכן ליהנות מהפקה מוקפדת יותר.

לסיכום בנימה אישית,

אנחנו שומעות את הקולות מהשטח, אלה שרצו לעלות ברמה ואלה שמתלבטים.ות נוכח העלויות החדשות, ואנחנו אומרות לכולכם.ן שאנחנו מגיעות מתוך עמדה שבאה אך ורק להיטיב עם הקהילה.

מדובר על חוויה שתהיה ראויה לכנס מקצועי.

הזדמנות לעבור תהליך של ממש בסדנאות המשכיות, לבלות עם החברים שלנו בשני ערבים מושקעים ומלאים בתוכן, הזדמנות לפתח שיתופי פעולה וחיבורים חדשים עם קולגות, חברות הפארמה החדשות המצטרפות אלינו ורוצות ומתרגשות להכיר, לשמוע ולהציג את עצמן, וכל זה בזמן שמאפשר נחת, מלווה בחברת הפקה רצינית, מקצועית ויסודית.

אנחנו מודעות לכך שהדבר דורש שינוי תפיסתי ובהחלט דורש למצות את זכויות עובדי השירות הציבורי, אבל מאמינות שלטובת הפרופסיה זו היתה הבחירה הנכונה והראויה.

תודה על התמיכה ומקוות להתראות בכנס